دیسک کمر

امروزه بیشتر افراد به کمردردهای مکرر دچار شده اند که یکی از صعب العلاج ترین نوع کمردردها بیرون زدگی و یا فتق دیسک کمر میباشد.

دیسک کمر چیست؟

دیسک کمر درواقع صفحاتی بین مهره های ستون فقرات است که نقش ضربه گیر بودن را نیز دارند و همه ی افراد دارای دیسک کمر میباشند و اصطلاح دیسک کمر در بین بیمارها بیان کننده ی بیرون زدگی یا فتق دیسک کمر میباشد.

علائم دیسک کمر


1.احساس درد موضعی در ناحیه کمر
2.بی حس شدن پاها و احساس ضعف در عضلات
3.احساس سوزش عضلانی
4.احساس گزگز و مورمور و خواب رفتگی در پاها
5.توجه شود که علائم اولیه دیسک در اغلب افرادضعف عضلات ناحیه شکم و کمر است و بدنبال آن دیسک ضعیف شده و در اثر یک حادثه دیسک براحتی جابجا شده وو با فشار به اعصاب کمر موجب بروز کمر درد و درد در ناحیه ساق پا و را ن پا و... خواهد شد.
6. بیشتر افرادی که دچار مور مور و گز گز در ناحیه پا میشوند ابتدا به بیماری ام.اس شک میکنند درحالیکه خواب رفتگی پا بیشتر بعلت تحریک ریشه ی عصب توسط دیسک کمر می باشد.
7.دیسک کمر در بیشتر موارد با درد شدید کمر همراه است اما در موارد مزمن بدون درد کمر و فقط احساس درد در ناحیه لگن و پا میباشد.

درمان دیسک کمر در مجموعه سی وان


راه های درمان دیسک کمر بستگی به جنس و میزان بیرون زدگی ماده ی ژلاتینی و میزان پیشرفت بیماری دارد.
در مجموعه سی وان شما میتوانید بدون جراحی و با انجام دادن ورزش های حرکت درمانی و آبدرمانی و فیزیوتراپی زیر نظر کادر مجرب به راحتی درمان شوید.

در مجموعه پزشکی ورزشی سی وان دیسک کمر و دیسک گردن و دردهای زانو و ناهنجاری ستون فقرات شما با استفاده از ورزش درمانی و ابدرمانی و منوال تراپی زیر نظر دکتر اقای حمزه اکبری متخصص فیزیولوژی ورزشی و اقای دکتر میری متخصص جراحی ستون فقرات درمان میشود.

طراحی و برنامه نویسی توسط دپارتمان انفورماتیک شرکت بین المللی رکسان