صبحانه مناسب برای ورزشکاران

صبحانه:
یکی از مهم ترین وعده های غذایی برای ورزشکاران صبحانه است که انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت های ورزشی را تامین میکند .

صبحانه می تواند مقدار زیادی به فرایند تولید انرژی کمک کند. صبحانه یکی از وعده های غذایی مهم است که نه تنها به افزایش انرژی بدن کمک می کند، بلکه کارایی ذهنی را نیز افزایش می دهد. همچنین این یک حقیقت است که صبحانه باعث می شود، فرد در روز کمتر پرخوری کند و از همان غذاهای سالمی که در صبحانه مصرف کرده است، انرژی بگیرد.

مواد غذايي که در صبحانه استفاده مي‌شوند را مي‌توان به عنوان ميان وعده نيز استفاده کرد. اين مواد غذايي براي بازيابي قوا بعد از جلسات ورزشي مناسبند. آماده کردن صبحانه از وعده هاي غذايي ديگر راحت‌تر نيز هست و نياز به وقت گذاشتن زيادي ندارد. معمولا اين سوال پيش مي‌آيد که چه صبحانه‌اي مناسب‌تر است، بهتر است در مواد غذايي که براي صبحانه استفاده مي‌کنيم به ازاي هر واحد پروتئين ، دو تا سه واحد کربوهيدرات مصرف شود. پروتئين براي بازسازي بافت‌هاي ماهيچه‌اي آسيب ديده مناسب است.

یکی از صبحانه هایی که سریع آماده می شود و بسیار مفید است، صبحانه ای فاقد شکر و حاوی جو است.
جو دارای کربوهیدرات است.
همچنین استفاده از میوه ها و عسل نیز در صبحانه بسیار مفید است.
میوه دارای قند و فروکتوز لازم است که به بازیابی قوا کمک می کند.
جوی دو سر همچنین حاوی پروتئین نیز هست.
اگر از این صبحانه برای قبل از ورزش استفاده می کنید ، بهتر است از شیری که خامه آن گرفته شده نیز مصرف کنید.
اگر از سیب و موز استفاده کنید بسیار خوب است زیرا دارای آنتی اکسیدان و فیبر و قند هستند.

حرکت درمانی، ورزش درمانی، حرکات اصلاحی، آب درمانی، رژیم و تغذیه ورزشی زیر نظر دکتر حمزه اکبری دکتری تخصصی فیزیولوژی ورزشی متخصص ورزش درمانی در مجموعه پزشکی ورزشی سی وان با کادر مجرب دانشگاهی انجام میگیرد.
درمان دیسک کمر، دیسک گردن، آرتروز، درد زانو، اسکولیوزیس، کایفوزیس، لوردوزیس، پای پرانتزی، پای ضربدری، بیماری های مزمن نظیر دیابت ،چاقی و مشکلات قلب و عروق و همچنین بیماری هایی نظیر ام اس فقط با آموزش ورزش درمانی و آب درمانی در این مرکز صورت میگیرد.

آی دی کانال تلگرام   sayone_1@


طراحی و برنامه نویسی توسط دپارتمان انفورماتیک شرکت بین المللی رکسان