دیسک گردن

ستون فقرات گردن از استخوان های متعددی بنام مهره تشکیل شده است که هریک از آنها توسط صفحاتی بنام دیسک از یکدیگر جدا شده اند که به این صفحات دیسک گردن گفته میشود.ماده نرم ژلاتینی مانندی با قابلیت تغییر شکل در بین این صفحات قرار دارد که در اثر پارگی دیسک این ماده ی ژلاتینی بیرون میزند و درد شدید و عارضه ی فتق دیسک گرن را به همراه دارد که در واقع همه ی افراد دارای دیسک گردن میباشند و به عارضه ای که در این ناحیه ایجاد میشود فتق دیسک گردن یا بیرون زدگی دیسک گردن میگویند.

علت فتق دیسک گردن چیست؟
- خم کردن گردن به سمت جلو برای مدت طولانی
- قوز کردن و حالت بد اندام ها خصوصا به هنگام نشستن یا خوابیدن
- فعالیت های درگیر کننده یبازو در جلوی بدن مانند رانندگی و ظرف شستن و ....
 که هریک از موارد بالا اگر بمدت طولانی انجام شوند باعث بیرون زدکی دیسک گردن خواهند شد.

از کجا بدانیم گردن دردمان بعلت فتق دیسک گردن است؟
اصولا درد ناشی از فتق دیسک گردن در مرکز یا در هر دو طرف گردن منتشر میشود گاهی این درد در هردو دست و حتی تا نوک انگشتان منتشر میشود.
سردرد و سرگیجه , اسپاسم یا کرفتگی عضلانی , سوزن سوزن یا مورمور شدن , کرختی یا ضعف نیز از جمله غلائم فتق دیسک گردن نیز میباشند.

تشخیص و درمان
1.سابقه پزشکی
متخصص ستون فقرات درمورد علائم و شدت و شیوه های درمانی با شما صحبت میکند.
2.معاینه فیزیکی
پزشک به دقت محدودیت های حرکتی و مشکلات مربوط به حفظ تعادل و درد را بررسی میکند و در طول معاینه واکنش نشان ندادن پایین تنه و ضعف عضلانی و از دست دادن حواس یا دیگر نشانه های آسیب نخاع را مد نظر قرار میدهند.
3.آزمایش های تشخیصی
دستور پرتو نگاری و تهیه عکس , ام.آر.آی و سیتی اسکن ها
پزشک متخصص پس از تشخیص نوع عارضه و اطمینان از بیرون زدگی دیسک گردن ممکن است با عمل جراحی یا دارو یا طب فیزیکی شمارا درمان کند.

درمان فتق دیسک گردن بدون عمل جراحی در مجموعه سی وان
در مجموعه پزشکی ورزشی سی وان دیسک گردن و دیسک کمر و دردهای زانو, ناهنجاری های ستون فقرات شما با استفاده از ورزش درمانی و آبدرمانی و منوال تراپی زیر نظر دکتر آقای حمزه اکبری متخصص فیزیولوژی ورزشی و آقای دکتر مجتبی میری متخصص جراحی ستون فقرات درمان میشود.

طراحی و برنامه نویسی توسط دپارتمان انفورماتیک شرکت بین المللی رکسان